مرکز دانشگاهی کیس وسترن ریزرو / گروه پرکینز و ویل

نام پروژه: مرکز دانشگاهی کیس وسترن ریزرو، تینک هام ویل
معماران: گروه پرکینز و ویل
موقعیت: کلیولند، ایالات متحده آمریکا
سال: ۲۰۱۴
عکاس: استودیو عکس استینکامپ

ترجمه اختصاصی ایوان:
شرح این متن توسط معماران ارائه شده است. مرکز دانشگاهی جدید در مرکز سه پردیس دانشگاهی جداگانه در دانشگاه “کیس وسترن ریزرو” واقع شده است و دارای مکان های تجمع دانشجویان، امکانات غذاخوری، اتاق های اجتماعات و دفاتر سازمان های دانشجویی است. ساختمان جدید دارای سه بال است که برای تسهیل همگرایی دانشجویان از هر سه منطقه دانشگاهی قبلی، طراحی شده و به عنوان یک نقطه اتصال برای پیوند کل پردیس با یکدیگر کار می کند.

این سایت در مجاورت یک میدان بزرگ قرار دارد که در بالای یک ساختمان با دو طبقه پارکینگ زیرزمینی واقع شده است. به دلیل ساختار نامناسب و فشار زیاد هیدرواستاتیک(ایستایی)، ساخت و ساز در میدان بالای گاراژ ممنوع است. برای جلوگیری از این عوارض ساختاری و استفاده حداکثری از صفحه کف زمین، دو طرف زمین همجوار میدان و ساختمان پارکینگ زیرزمینی، بر روی گاراژ قرار گرفته است.

ساختار این تسهیلات به عنوان صفحه ای تاشو از سقف های سبز در حال رشد است، که از قسمت خارج از سایت با پوشش های لعاب دار پوشیده شده و در زیر این پوشش ها، نمای باز رو به بیرون طراحی شده است. در محل تقاطع سه بال یک فضای جمعی دو طبقه وجود دارد که دو طبقه از امکانات رفاهی را به هم می پیوندد. یک دیوار با ارتفاع دوبل لعاب دار(دو طبقه)، این فضا را محصور کرده و نماهای غربی را به داخل میدان باز کرده و یک موزه هنری از آن ارائه می دهد، همچنین بارهای گرمایی زیادی را از بین می برد.

منبع: آرک دیلی

گالری تصاویر: