ویلای کاردو / استودیو اندرو تروتر

نام پروژه: ویلای کاردو
معماران: استودیو اندرو تروتر
مساحت: ۱۲۰ متر مربع
سال: ۲۰۱۹
موقعیت: کارُوینو، ایتالیا
عکاس: سالوا لوپز

ترجمه اختصاصی ایوان:

ویلای کاردو خانه‌ای سه خوابه است که توسط استودیو اندرو تروتر طراحی شده است و همچنین این استودیو پروژه‌ی مازریا موروستا (مزرعه‌ی مرغ ابریشمی) را نیز طراحی کرده است. مانند همان پروژه‌ی مزرعه، ویلای کاردو با مصالح محلی و با استفاده از روش‌های ساخت و ساز سنتی ساخته شده است تا اطمینان حاصل شود که سبک بومی پاگلیز در این پروژه خواهد درخشید و ساختمان را در تابستان پرنور، با هوای تازه و خنک نگه دارد.

این ملک شامل یک سالن نشیمن بزرگ، یک غذاخوری بزرگ، یک اتاق خواب مستر با حمام اختصاصی، متشکل از حمام و دوش دو نفره است. این اتاق خواب دارای ایوان، حمامی در فضای باز و یک باغچه‌ی اختصاصی با دوش در فضای باز است.

دو اتاق خواب دیگر نیز وجود دارد، یکی با تختی دونفره و دیگری با دو تخت یک نفره، که می‌تواند به عنوان یک اتاق نشیمن کوچک نیز استفاده شود. این اتاق خواب‌ها دارای سرویس بهداشتی مشترک هستند.

در طبقه‌ی پایین یک تی‌وی روم وجود دارد که دو نفر نیز می‌توانند در آن بخوابد، حمام و حمام ترکی با دوش در فضای باز نیز در آن تعبیه شده است.

علاوه بر خانه اصلی‌، یک خانه روستایی قدیمی به نام “لامیا” یک حمام بزرگ وجود دارد که می‌تواند جایی برای اسکان دو نفر باشد.

در اطرافِ استخر یک آشپزخانه در فضای باز با باربیکیو و اجاق با سوخت چوب، تراس غذاخوری، کاناپه‌ای مخصوص فضای باز و تخت‌هایی برای خوابیدن در زیر آفتاب وجود دارد. در فضای بام، یک تراس بزرگ با چشم‌اندازی عالی از دریا وجود دارد.

این خانه در یک هکتار زمین پر از درختان زیتون و بادام است. دریا هفت کیلومتر دورتر است و نزدیک‌ترین ساحل به آن زیستگاه طبیعی و شگفت‌انگیز «توره گوستو» میباشد. نزدیکترین شهرها به آن نیز «کارُویگنو» و «اوستونی» می‌باشد و تنها با ۱۵ دقیقه رانندگی قابل دسترس است. ویلا کاردو تنها ۱۵ دقیقه با فرودگاه «برندیسی» و یک ساعت با فرودگاه «باری» فاصله دارد.

منبع: آرک دیلی

گالری تصاویر: