معرفی به دوستان اشتراک گذاری
اینجا مصرف انرژی صفر است

پناهگاه کوچک قابل حملی طراحی کرده که قدرت خود را از انرژی خورشیدی و باد تامین می‌کند

پناهگاه ECOCAPSULE که توسط شرکت Nice Architects ساخته شده، تمامی امکانات ضروری را دارد و با طول ۴.۵ متر و عرض ۲.۴ متر، مکانی راحت برای اقامت دو فرد بزرگسال است

یک شرکت معماری در اسلواکی پناهگاه کوچک قابل حملی طراحی کرده که قدرت خود را از انرژی خورشیدی و باد تامین می‌کند و دارای سیستم تصفیه و جمع‌آوری آب باران نیز هست.

پناهگاه ECOCAPSULE که توسط شرکت Nice Architects ساخته شده، تمامی امکانات ضروری را دارد و با طول ۴.۵ متر و عرض ۲.۴ متر، مکانی راحت برای اقامت دو فرد بزرگسال است.

این اقامتگاه قابل حمل دارای تخت تاشو، دو پنجره بزرگ، مکان کار و صرف غذا، سرویس بهداشتی و آشپزخانه است. از دیگر امکانات ECOCAPSULE باید به سیستم تصفیه و جمع‌آوری آب باران اشاره کرد.

این مکان تخم‌مرغی شکل دارای یک باتری ۹۷۴۴ وات در ساعت، توربین بادی ۷۵۰ واتی و ۲.۶ متر مربع سلول‌های خورشیدی پربازده است که می‌تواند برای حدود یک سال، انرژی لازم برای زندگی در هر منطقه از جهان که از نور خورشید برخوردار است، تامین کند. این سیستم هیبریدی، انرژی پناهگاه را در زمان‌هایی که باد و انرژی خورشیدی کاهش می‌یابد، تامین می‌کند.

هر یک از این اقامتگاه‌ها ۱۵۰۰ کیلوگرم وزن دارند و می‌توانند برای طیف گسترده‌ای از کاربری‌های بالقوه از اقامتگاه در مناطق مصیبت‌زده گرفته تا ایستگاه‌های تحقیقات علمی مورد استفاده قرار بگیرند.

نمونه پیش‌ساخت این اقامتگاه در فستیوال پیشگامان وین ارائه شده و قرار است از اواخر سال جاری، فروش آن به قیمت ۲۳۸۳ دلار آغاز شود.

 

نظرات

 
   
 
Captcha