معرفی به دوستان اشتراک گذاری

ویلاهای مدرن ایرانی، آخر هفته دلپذیر در ویلای توتستان!

ویلای توتستان یکی از ویلاهای مدرن ایرانی با زیربنای ۴۰۰ مترمربع واقع در باغی ۲۸۰۰ مترمربعی در دهکده بانو صحرای کردان است می خواهیم جزییات، چالش ها و روند طراحی این پروژه را با هم از زبان طراح پروژه سهراب رفعت بشنویم، پس با ما همراه باشید تا شما را با صفر تا صد طراحی این ویلای مدرن در کردان کرج آشنا کنیم.

ویلاهای مدرن ایرانی، آخر هفته دلپذیر در ویلای توتستان!

 

ویلاهای مدرن ایرانی، آخر هفته دلپذیر در ویلای توتستان!

پروژه های برجسته: ویلای توتستان یکی از ویلاهای مدرن ایرانی با زیربنای ۴۰۰ مترمربع واقع در باغی ۲۸۰۰ مترمربعی در دهکده بانو صحرای کردان است که می خواهیم جزییات، چالش ها و روند طراحی این پروژه را با هم از زبان طراح پروژه سهراب رفعت بشنویم، پس با ما همراه باشید تا شما را با صفر تا صد طراحی این ویلای مدرن در کردان کرج آشنا کنیم.

 

 

مشخصات عمومی پروژه طراحی ویلای توتستان

نام پروژه: ویلای توتستان

موقعیت: بانوصحرا، کردان، کرج

دفتر معماری: استودیو معماری سهراب رفعت

طراح: سهراب رفعت

همکاران طراحی: سالومه گلبابایی، نگین عسگری، محمد حسین شوقی، وحید جودی

کارفرما:حمید کوره چیان

کاربری: ویلای مسکونی تک واحدی آخر هفته

مساحت: ۲۸۰۰ مترمربع  

اجرای فاز ۲: نرگس جزایری

سازه: بهرنگ بنی آدم

اجرا: دفتر معماری سهراب رفعت

تاسیسات: شرکت سوپرپایپ

مشاور تاسیسات: علی فرجی

تاریخ شروع پروژه: تابستان ماه ۱۳۹۳

تاریخ پایان: اسفند ماه ۱۳۹۵

عکاس:علی دقیق

 

 ویلای توتستان و خاستگاه طراحی آن

ویلای توتستان کردان یکی از ویلاهای مدرن ایرانی با زیربنای ۴۰۰ مترمربع واقع در باغی ۲۸۰۰ مترمربعی در دهکده بانو صحرای منطقه کردان است. در روند طراحی این ویلای مدرن با کنار هم قرار دادن مسائل مختلفی مانند خواسته های کارفرما، وضعیت زمین، دید و منظر، اقلیم و جغرافیای محل، دسترسی های زمین، دخالت حداقلی به زمینه طرح و... به یک ایده اصلی در طراحی دست یافتیم که خط و خطوط اصلی ویلا را شکل داد .

 

 

روند طراحی ویلای توتستان

توجه به دید و منظر دور دست در کنار منظر زمینه، ایجاد ارتباط فیزیکی روان بین فضاهای درونی و بیرونی فرم پروژه یکی از مهمترین عوامل طراحی ویلای توتستان بود که با   کمک دو مکعب مستطیل شکل گرفت. مکعب زیرین علاوه بر ارتباط بصری قوی با زمینه، سبب جهت دهی کامل بنا نیز شد و مکعب بالایی با چرخش نود درجه ای دید و منظر اطراف و مناظر دور دست را پوشش داد.

 

طراحی ویلای مدرن توتستان در حالی صورت گرفت که سعی شده با عدم ایجاد بازشو در سمت غربی و شرقی بنا علاوه بر کنترل نور مزاحم، محرمیت مورد نیاز نیز به دلیل وجود همسایگی ها در دو جبهه ساختمان داشته باشیم. با توجه به فرایند طراحی ویلای مدرن توتستان، شفافیت جداره شمالی و جنوبی تقویت شد تا علاوه بر ایجاد روشنایی طبیعی (به خصوص نفوذ نور جنوب در تمامی فضاها) در طی روز نوعی سیالیت درون به بیرون نیز در کل پروژه بوجود آید.

 

طراحی داخلی ویلای توتستان

در طراحی داخلی ویلای مدرن توتستان به لحاظ عملکردی طبقه همکف با کاربری عمومی و طبقه اول با کاربری خصوصی در نظر گرفته شد و به فضای زیر زمین نیز فضاهای انباری، رختشویخانه، موتورخانه و تصفیه اختصاص داده شد.

در طراحی این ویلا با توجه به نیاز کارفرما بخش عمومی ویلا با گسترش در سطح به فضاهایی مانند استخر، جکوزی، آتشگاه و آلاچیق تبدیل شد تا بدین ترتیب روابط فضایی روانی بین فضای درون و بیرون شکل گیرد.

 

 

نظرات

 
   
 
Captcha