معرفی به دوستان اشتراک گذاری

خانه ۴۰ متری، دنیایی از رنگ و نقش در این سوئیت مدرن!

سوئیت واژه ای انگلیسی بوده و به فضایی بدون اتاق اطلاق می شود که تمام امکانات خانه مثل آشپزخانه، محل خواب، نشیمن و ... در همان فضا قرار می گیرد. در زبان فارسی "سراچه" تا حدودی همین معنا را منتقل می کند. شاید تصور کنید چنین فضایی ما را در طراحی خلاقانه محدود کند، اما پروژه ای که در این مطلب معرفی می کنیم شاهد محکمی برای رد کردن چنین ادعایی است. در ادامه با تصاویر و اطلاعات طراحی داخلی پروژه «سوئیت مدرن» که توسط شرکت معماری هلگر طراحی و اجرا شده است همراه باشید.

خانه ۴۰ متری، دنیایی از رنگ و نقش در این سوئیت مدرن!

سوئیت واژه ای انگلیسی بوده و به فضایی بدون اتاق اطلاق می شود که تمام امکانات خانه مثل آشپزخانه، محل خواب، نشیمن و ... در همان فضا قرار می گیرد. در زبان فارسی "سراچه" تا حدودی همین معنا را منتقل می کند. شاید تصور کنید چنین فضایی ما را در طراحی خلاقانه محدود کند، اما پروژه ای که در این مطلب معرفی می کنیم شاهد محکمی برای رد کردن چنین ادعایی است. در ادامه با تصاویر و اطلاعات طراحی داخلی پروژه «سوئیت مدرن» که توسط شرکت معماری هلگر طراحی و اجرا شده است همراه باشید.

 

 

مشخصات عمومی پروژه سوئیت مدرن

نام پروژه: سوییت مدرن

موقعیت پروژه: تهران، تهرانپارس

نام شرکت: شرکت معماری هلگر

متراژ فضا: ۴۰ مترمربع

کاربری: مسکونی - سوییت

معمار مسئول: محمد علمداری - نیلوفر کوهی

تیم طراحی: محمد علمداری - نیلوفر کوهی

کارفرما: آقای هدایتی

تاریخ شروع و پایان: شروع مهر ۹۴ - اتمام آذر ۹۴

متریال اصلی بنا: ۳dpanel - mdf

اجرا: شرکت معماری هلگر

مدیر اجرایی پروژه: محمد فرد

تیم اجرایی پروژه: احمد ابولسانی (سرپرست تیم نجاری) - عطا امین پور (سرپرست تیم بازسازی و اجرا دیوارها) - محمد فرد (سرپرست تیم خرید و اجرای کلی پروژه)

عکاسان: امیرحسین شکاری - نیلوفر سازمان پور

جوایز: برگزیده طراحی سال ۹۴ از دفتر معماری هلگر

طراح ۳D: نیلوفر کوهی

 

 

ویژگی های طراحی سوییت مدرن

ایده اولیه طراحی: استفاده از تنوع رنگی و ترکیب گرافیکی در دکوراسیون و چیدمان کلی فضا

چالش های طراحی: کوچک بودن فضا و یکپارچه طراحی کردن کل سوییت

عناصر کلیدی و نکات و جزییات لحاظ شده در پروژه: استفاده از کاغذ دیواری های طراحی شده توسط تیم معماری هلگر و طراحی و سفارش خاص ۳دی پنل های تزیینی برای کل فضای نشیمن

سبک دکوراسیون: مدرن

رنگ غالب: طیف رنگی مختلف

ویژگی برجسته طراحی: یکپارچه بودن کل طرح - تنوع رنگی

 

 
 

گرافیک؛ جوهره اصلی طراحی سوئیت مدرن

از ویژگی های برجسته طرح استفاده از ترکیب یکپارچه و در عین حال متنوع کل دکور و چیدمان است. با توجه به اینکه شخص کارفرما گرافیست و نقاش بودند و خواسته و نیاز اصلی ایشان خلق فضایی خاص و خلاقانه بود که ایشان بیشتر برای انجام کارهای هنریشان از آن استفاده کنند و در واقع فضا مکانی برای گرفتن ایده های کارهای گرافیکی و هنری ایشان باشد.

طرح در عین حال که بسیار پویا و خلاقانه طراحی شد بسیار به هم پیوسته و یکدست اجرا شد و سعی گروه معماران هلگر بیشتر در خلق فضایی منحصر به فرد و غیر قابل تکرار بود.

 

 

 

ایده اولیه طرح استفاده از یک سری خطوط رنگی و گرافیکی بود که شروع به گردشی خاص در حول محورهایی خاص در فضا می کرد. در مرحله دوم این خطوط بنا بر کاربری های خاص هر گوشه فضا تفکیک شدند و تعریف خاص خود پیدا کردند و در مرحله بعدی و تکمیلی طراحی فضا هر یک از نقوش متریال خاص خود را دارا شدند و در این مرحله بود که کاغذ دیواری خاص فضا و ۳دی پنل خاص و بخشی از تی وی روم و نشیمن اصلی ایجاد و تعریف شدند و هر یک در کنار هم سناریوی طراحی خلاقانه معماران هلگر را تعریف کردند.

 

 

 

سوئیت مدرن؛ از طراحی تا اجرا

از طراحی های اولیه فضا تا اجرای تمامی جزییات فضا مانند لوسترهای مدرن و آویز فضا و دیوارکوب های خاص ورودی که تعریف فضای دعوت کننده ورودی توسط آنها میسر شد، جزء خدمات تیم معماری هلگر بود.

 

نظرات

 
   
 
Captcha